ŞİRKET BİRLEŞME VE SATINALMALARI

RoyalCert müşterilerine birleşme, devralma, satınalma, elden çıkarma, tasfiye gibi stratejik kararların uygulanmasında danışmanlık ve aracılık hizmetleri sunmaktadır.

Şirket yönetimleri ve yatırımcılar, şirketlerini başka şirketlerle birleştirmek veya devretmek isteyebilecekleri gibi; yeni şirket satın almak isteyebilirler. Bu kararların çeşitli nedenleri olabilir. Mesela bazı yatırımcılar şirketlerini belirli büyüklüğe getirdikten sonra farklı yatırım fırsatları için nakit ihtiyaçlarını mevcut şirketlerini satarak karşılayabilirler. Bazı durumlarda da şirketler piyasada fiyatlama avantajı, tedarik ve hammadde maliyet avantajı veya sabit giderlerde avantaj sağlayabilmek için şirketlerini inorganik olarak büyütmek isteyebilirler. Tüm bu nedenlerle şirket satınalma – devir – birleşme operasyonlarına piyasalarda sıklıkla ihtiyaç duyulur.

Şirket satınalma – devir – birleşme uygulamalarının başarılı olabilmesi için hem alış, hem de satış tarafındaki şirketlerin stratejilerinin, finansal raporlarının ve değerlemelerinin doğru bir şekilde hazırlanmış olması gerekir. Ayrıca kaliteli bir due diligence denetiminin yapılması çok önemlidir.

RoyalCert , finansal raporlama, değerleme ve due diligence çalışmalarında satınalma ve satış tarafındaki şirketlere uzman ve deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir. Bunun yanında, yaygın yatırımcı network'ü ile şirketleri doğru muhataplar ile buluşturmaktadır.

Şirket Satınalma – Devir – Birleşme kapsamında aşağıdaki hizmetler verilmektedir;

  • Finansal raporlama
  • Değerleme
  • Due diligence
  • Satınalım tarafında danışmanlık
  • Satış tarafında danışmanlık

RoyalCert Grubu Referansları