UYUM

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimiz, faaliyetlerini yasal düzenlemelere uygun bir şekilde sürdürmek durumundadır.RoyalCert; şirketlere faaliyetlerini yasal mevzuata uygun bir şekilde yeniden yapılandırmaları yönünde destek olurken, bu sürecin en etkin ve en düşük maliyetle yürütülmesini hedeflemektedir.

Günümüzde regülasyonlara uyum konusu büyük önem kazanmıştır. Gerek uyumsuzluk durumunda karşılaşılan yüksek para cezaları, gerekse itibar kaybı nedeniyle şirketlerin regülasyonlara uyum konusunda organizasyonel yapıları ve süreçleri kurmaları gerekmektedir. Bunun yanında şirketler gerektiğinde dışarıdan da eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile regülasyonlara uyum konusunda gelişim sağlayabilmektedir.

Ülkemizde özellikle Türk Ticaret Kanunu ve Rekabet Hukuku'na uyum tüm şirketleri ilgilendirmesi nedeniyle önemlidir. Bunların yanında sektörlere özel regülasyonlar da şirketler açısından uyum gereklilikleri doğurmaktadır. Örneğin sağlık, inşaat, enerji ve kimya gibi sektörlerinin çevre ve güvenlikle ilgili uymaları gereken düzenlemeler mevcuttur. Finans sektörü için BDDK ve Hazine düzenlemeleri, halka açık şirketler için ise SPK düzenlemeleri hayati önem taşımaktadır.

RoyalCert olarak farklı sektörlerde deneyim kazanmış ve kamuda görev almış uzman kadromuz ile şirketlerin tabi oldukları regülasyonlar kapsamında uyum sorunları yaşamamaları için çalışıyoruz.

Uyum (Compliance) kapsamında başlıca aşağıdaki hizmetlerimiz bulunmaktadır;

  • Uyum departmanı kurulumu
  • Uyum sürecinin hazırlanması
  • Uyum checklist'lerinin hazırlanması
  • Uyum denetimi
  • Uyum konusunda süreli veya sürekli danışmanlık hizmetleri
  • Uyum eğitimleri

RoyalCert Grubu Referansları